CO-ED (registrations are open 7/24)

  1. BB-SEA – INTERNATIONAL
  2. MENTAL DISCORDERS – JULIA’ – SK
  3. COLORADO_1 – ALISA – GER
  4. COLORADO_2 – ALISA – GER
  5. FRISBEE FIEBER GIESSEN (FFG) – RENE’ – GER
  6. MONACO MIX – KALLE – GER
  7. QUATTRO STAZIONI – CHRISTOPH – GER
  8. FUNATICS – VALESKA – GER
  9. FRIZMI – MARKO – SLO
  10.  MiMaBeAUTies – CHRISTOPH – AUT
  11. HUSKEZ All stars – DOMINIK – AUT
  12. PULLDOGGS – VINCENT – GER
  13.  UNWUCHT ERLANGEN – FELIX – GER
  14.  MINT – BORJA – GER
  15.  MATIC’s TEAM – MATIC – INTL *
  16.  FREE spot
  17.  JOHNNY DEER – VINCENT – GER
  18.  FLYING IGELS – JULIA – GER
  19.  WINONA RAIDERS – PETER & MARION – AUT
  20.  THRIFT SHOP – TOBI – ALL * TEAM
  21.  TEAM SUDSEE_1 – NICO – GER
  22.  DISC FICTION – PETRA – AUT
  23.  FLYING SAUCERS – DINU – CHE
  24.  BUTTSQUEEZERS – BoBo – GER
  25.  ‘VERTIGO’ – MICHIEL – NDL
  26.  SUGAR MIX – OLLIE – GER
  27.  TIEFSEETAUCHER – TIM – GER
  28.  SEICHTWASSERSCHNORCHLER – TIM – GER
  29.  STYRIAN HAWKS – FELIX – GER
  30.  BEENETTON RACING BRAINS – THOMAS – GER
  31.  WUNDERTEAM – TANIA – AUT
  32.  ZAMPERL – ROLF – GER
  33.  JUNIORWOLVES & FRIENDS – KAI & AK – GER
  34.  OK COOL – DANIEL – AUT
  35.  ISARUNNERS (U20 team) – ROLF – GER
  36.  FLYING CIRCUS – MARKUS – AUT
  37.  QUAM – ANNIKA – GER
  38.  TRENTO_Mixed_1 – MAX  – ITA
  39.  TRENTO_Mixed_2 – MAX – ITA
  40.  DISCONNECTION – ANNIKA – GER
  41. FRASBA (G)OLD – SPILLO – ITA
  42. BUBBA – LARA – ITA
  43.  FRAU RAUSCHER & THE BEMBELBOYS – BLUMI – GER
  44. WEGWERFGESELLSCHAFT – GERNOT – GER
  45.  TEAM SUDSEE_2 – NICO – GER
  46.  WIESELBANDE – CLEM – AUT/GER/CHE
  47.  INNsiders – VIKTORIA – AUT
  48.  PHOENIX – FRANK – GER

 waiting list or TBC

  1.  PISA_team – PROF – ITA
  2.  BEDOUIN FLACONS – ROELOF – JOR
  3. FROSTBITE ULTIMATE – EMRECAN – ANKARA (TUR)

OPEN (registrations are open 7/24)

  1.  YOUNG LEGENDS – JENS – INTL
  2.  HOCHSEEPIRATEN – TIM – GER
  3.  MARSONI – FAB – ITA
  4.  CUS PADOVA BARBASTREJI – ITA

waiting list